„Всички населени места вече има такива станции. Това, което сме поели като ангажимент, сме го направили. Предоставяме най-чистото море. Всяка капка вода ще се пречиства. Сигурен съм обаче, че където ме видят, ще ме питат за Радев, а не за пречиствателните станции“, коментира премиерът Бойко Борисов, който откри обновената пречиствателна станция в Китен, предаде Фокус.
Първата копка на разширената станция бе направена през месец януари м.г., а днес тя вече е завършена. По време на днешното посещение на премиера в Китен присъства и министъра на околната среда и водите Емил Димитров, който даде разяснения относно проекта.
„От двата града – Приморско и Китен, посредством помпени системи, канализацията ще достига дотук. Минава през няколко етапа. Чрез контрола на системата може в реално време да се наблюдава как се пречиства водата, какви са параметрите ѝ, а зимата да се ограничи обемът на работа, предвид по-малкия брой жители“, обясни Димитров.
Министърът даде информаия и относно друг бъдещ проект, който предстои да се реализира и касае допълнителни 3 язовира, които да водоснабдяват Черноморието.
"Много бих се радва, ако се случи. Това е инициатива на управителите на всички ВиК по Черноморието. Целта е не само Камчия и Ясна поляна да го захранват, а да има още 3 язовира, посредством които за следващите 10-12-15 години да има вода за всички. Това ще помогне както на жителите, така и на бизнеса“, заяви Димитров.
На въпрос на министър-председателя, свързан с това дали вече има туристи, присъстващият кмет на Приморско Димитър Германов отговори положително.
„Пълни се. Основно са български турсити. На фона на тази криза, при нас е относително добре. Изключително професионално е отношението на турситически бранш и на Общината“, посочи Германов.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Професор Кантарджиев: „Сперед нови изследвания у нас циркулират 35 щама на КОВИД-19.” Ето и някои от тях: Щамът Борисов, щамът Пеевски, щамовете Гешев, Цацаров, Горанов, Караянчева, Кирилов, Захариева, Ангелкова, Дариткова, Мутафчийски ... ДЪРЖАВА С ИСТИНСКА КОНКУРЕНТНА СРЕДА – 35 ЩАМА СЕ БИЯТ ЗА ЖИВОТА НА БЪЛГАРИНА ...
Пенсионери от Велинград благодарили на Борисов и ГЕРБ за щастливото детство, което са имали! - Ама ние тогава не бяхме на власт! казал Борисов. - Е именно, затова де ! казали му пенсионерите!
"Черноморието ни е слабо засегнато от корона вируса. Водата е чиста", отбеляза травестит Ангелкова. От тази куха лейка, само Дани Кирилов и Буда Бухалков са по-тъпи !!! Слава Герберистану !!! Героям слава !!!
Травестит Николина Николова-Ангелкова, непрекъснато обогатява ролята си на министър на туризма с нови трагикомични изказвания и действия. След като неотдавна великодушно "разреши" тази година лятото да продължи до октомври, в петък тя призна, че летният сезон ще бъде много тегав, но и отбеляза, че е "по-добре лош сезон отколкото никакъв" !!!
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.
Към нея бавно се приближава полицай и пита вежливо:
- Мадам, по слух ли паркирате?
Сякаш служебните дела са поели властта над живота ви днес. Разбира се, важно е да свършите всичко и то по най-добрия възможен начин, както само вие можете, но не забравяйте и другите области на живота. А те могат да са много, много вълнуващи. Не се страхувайте да се срещнете с вътрешната си същност, това може само да ви направи по-силни и по-цялостни. Динамиката в сряда изисква от вас да намалите темпото,