Кметът на район Средец Трайчо Трайков обяви, че въпреки уговорката и нормалния ред, вносителят на промените по движението по бул. Патриарх Евтимий и Фритьоф Нансен, не е съгласувал с администрацията му нито движението, нито паркирането. Много граждани, които живеят там са изразили своите възражения. Трайков ги е пратил на НАГ, където събират „коментари“ до 2 юни. „Препоръчах на общинския съветник Борис Бонев, който работи по проекта и го представи заедно с кмета на СО, провеждане на дискусия с живеещите, в която съм готов да участвам“. От коментар под поста му личи, че живеещите и на ул. Иван Шишман имат възражения срещу плановете за превръщане в изцяло пешеходна на една от възловите улици в центъра на София, без която е невъзможно стигането от единия до другия му край. „Спаси София по никакъв начин не гарантира, че това няма да стане втория бул. Витоша: нон-стоп шум, пиянски изпълнения, заведения, които сриват съседните сгради с децибели. Не се комуникира никакъв план и как ще се контролират, как ще се осигури адекватна възможност за нормален живот“, пише гражданка. Въпросът с паркирането и с достигането на линейки и полицейски коли и зареждането също не са се сетили изобщо да го вземат предвид, добавяме ние, както и със събирането на боклук.
Снимка: БГНЕС
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Напълно подкрепям възражението, необходим е обществен дебат, а не налагане на идеи от Гл. архитект на София и не безизвестната арх. Бойка Къдрева, която продължава да се държи като слугиня на чужди интереси, както успяха да наложат поставянето на Бронзовата къща на най-неподходящото място в София, както искат да съсипят площада около църквата Св. Неделя и т.н., добре е Безглавния архитект на София да разбере, че Столицата не е Червен бряг и ако иска да се упражнява в градоустройство, не е зле да се върне от където е дошъл. Протекциите му в столичния град са ясни, "Голямото му величие" като архитект няма общо с назначението му, както беше представено и както е видно от безпрецедентните му идеи и тези на гостите архитекти, които повика, без да е съгласувал с мнението на архитектурната колегия, а просто ги натрапи за да вършат съвместни безобразия и да кепазят един град с не каква да е история. Вразумете се арх.Здравков и озъптете наведените си слуги!!!!
Инициативата свързва история, вяра, ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.
Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:
- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?
- Ъъъъ, четири.
- Добре. Корен квадратен от 100?
- Ами, десет!
- Отлично. Кой е убил Ботев?
Блондинката замълчава.
- Не знам, - накрая казала тя.
- Добре, помислете и елате утре
Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:
- Взеха ли те на работа?
- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!