Император Акихито, който вчера отбеляза 20 години от възкачването си на трона на хризантемата, е смятан от огромното мнозинство от японците /85%/ за символ на нацията, показват данните от социологическо проучване на телевизия NHK, цитирани от БГНЕС.
Само 10% от запитаните смятат, че императорът не изпълнява тази роля, която му отрежда Конституцията на страната. „За тези 20 години се стараех, помнейки дългата история на императорската фамилия в Япония и грижейки се за благото на японския народ, да отговарям на ролята на символ на нацията“, каза император Акихито, цитиран от РИА "Новости". 82% от запитаните смятат, че ролята на императора трябва да остане символична. За отмяна на монархията се обявяват едва 8%, а още по-малко са тези, които искат да се върнат политическите функции на императора. Над половината от запитаните /62%/ са убедени, че за времето, откакто Акихито е на власт, той и неговото семейство са се доближили до народа. Анкетата е проведена от 30 октомври до 1 ноември по телефона. В нея са участвали 2034 души над 20 години.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.
Към нея бавно се приближава полицай и пита вежливо:
- Мадам, по слух ли паркирате?