Сръбският президент Александър Вучич обяви тази вечер, че възлага на Ана Бърнабич да състави новото правителство на страната.
Това е историческо решение - за първи път жена ще стана премиер на Сърбия. 41-годишната Ана Бърнабич не крие своята хомосексуалност, отбелязват световните агенции.
Тя влезе в правителството като безпартийна личност и досега изпълняваше длъжността министър на държавната администрация и местното самоуправление.
Правителството, което ще състави Бърнабич, ще бъде 15-о по ред от 1990 г., когато в Сърбия бе въведена многопартийна система.
Бърнабич трябва да представи състава и програмата на кабинета в парламента на 21 юни, а новите министри ще положат клетва най-вероятно на 22 юни.
Президентът на Сърбия Александър Вучич заяви, че "гръбнакът" на кабинета ще остане същият, ще има две министерства повече и всичко ще стане известно през уикенда.
Вучич подчерта, че това не е поражение нито за управляващата Сръбска прогресивна партия, нито за когото и да е друг.
Социалистическата партия на Сърбия ще има значителна роля в правителството. Това е желанието ми, имам пълно доверие на Ивица Дачич, заяви Вучич.
Той уточни, че Ана Бърнабич ще се занимава с въпросите от сферата на икономиката, дигитализацията и пр., а Дачич, който има огромното му доверие, ще води по същество политическата част.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Президентът на САЩ Доналд Тръмп е ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
-Какво прави феминистката, когато чуе хубав виц?
-Смее се под мустак…
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия