23.06.2026 10:51

Група от 20 души тормози хората при подлеза Плиска в София

Видян 484 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Двама мъже нападнаха с ножове пешеходци, преминаващи през подлез "Плиска" в София. На този фон живеещите в района съобщават за ръст на сигналите за нападения в подлеза. От известно време групичка от около 20-ина души се събира там и тормози живеещите наоколо, твърдят те. Събиранията ставали по всяко време на денонощието около входа и изхода на подлеза, като често се стигало и до посегателства, предаде Дарик.


Калин, който е живущ в района, е един от последните потърпевши. "Прибирахме се по-късно вечерта през уикенда. Излизахме от подлеза и след нас тръгнаха някакви хора. Извадиха ножове. Бях с моята приятелка, която много се притесни. Обърнах се, развиках се и всичко приключи без инцидент. Районът не е особено добре осветен", разказа мъжът в ефира на "Здравей, България". 


Той показа снимки на хора, които спят по пейките в парка около подлеза. "Според мен ситуацията се влоши от около две години. Кризата с боклука много засили тази тенденция. Предимно са млади хора, без работа. Ако искате да ги видите, елате вечер. Тогава тук е абсолютен хаос", твърди Калин. 


Според друга живуща в района ситуацията не е просто нетърпима, а вече и опасна. "Под прозорците ни се бият. Има бездомници зад блока ни, просяци. Това продължава вече поне половин година", разказа тя. По думите ѝ е имало среща с кмета на района и хората подават сигнали. 


От районната администрация заявиха за NOVA, че за съжаление не могат да се намесят пряко. Опитали да премахнат част от пейките, за да ограничат събирането на хора там.


"Това обаче само измества хората на друго място. Ние на практика им предоставяме безплатна леглова база. Това са наркозависими, хора, злоупотребяващи с алкохол, бездомници", допълни възмутената гражданка. 


Друга живуща в района подчерта, че от около година кварталът прилича на гето. "Живея тук от 60 години и никога не е било така. Не вярвам тези хора да са местни", категорична е тя. 


Хората са решени да организират граждански протест, ако отново не бъдат чути. "Безопасността ни трябва да бъде осигурена. Първо районно управление трябва да се намеси, както и районната администрация. Не може всички да вдигат ръце", подчерта жена. 


Кирил Пламенов


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Петима ранени след челна катастрофа в Разград

Петима ранени след челна катастрофа в Разград

Заради катастрофа временно е затворен ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Разговор между богаташ и новата му руса любовница:
- Миличка, трябва да ти призная нещо. Женен съм.
- Ох, така ме изплаши! Помислих, че яхтата не е твоя…

към хороскоп хороскоп

дева

Този ден ще ви помогне да се освободите от ненужни тревоги

Този ден ще ви помогне да се освободите от ненужни