27.04.2022 13:47

Голяма партида оръжия, доставени от Запада в Украйна, е унищожена: Русия

Видян 38163 пъти | Коментари 4
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Голяма партида оръжия и боеприпаси, доставени на Киев от западните държави, е била унищожена в югоизточна Украйна в сряда, съобщи Руското министерство на отбраната.


 


Военен склад, разположен на територията на Запорожкия промишлен завод за алуминий, е бил поразен от ракети "Калибр", изстреляни от кораби на руския военноморски флот в Черно море.


В обекта е била съхранявана "голяма партида чуждестранни оръжия и боеприпаси, доставени от САЩ и европейските страни на украинската армия", съобщиха от министерството.


През нощта руски военни самолети са поразили 59 украински военни цели, а артилерията е нанесла 573 удара по киевските сили; свалени са и 18 безпилотни самолета, се казва още в съобщението.


В понеделник Москва обяви, че е унищожила шест железопътни възела в Западна Украйна, като заяви, че те са били използвани за доставка на "чуждестранни оръжия и военна техника на украинските сили".


 


 


 


Русия многократно е предупреждавала САЩ и техните съюзници от Обединеното кралство и ЕС да не изпращат смъртоносна помощ на Украйна, като твърди, че това само дестабилизира ситуацията и възпрепятства перспективите за мир.


 


"Тези оръжия ще бъдат легитимна цел за руските въоръжени сили", заяви във вторник руският външен министър Сергей Лавров. "Складовете, включително в западната част на Украйна, са ставали такава цел неведнъж. Как иначе? По същество НАТО воюва с Русия чрез посредник и въоръжава този посредник. Войната е война. "


 


 


Но членовете на НАТО, които вече въоръжиха Киев с противотанкови и противовъздушни ракетни системи, бронирани машини, гаубици и други оръжия, не показват признаци на отстъпление.


 


 


В понеделник САЩ съобщиха, че са организирали среща на 40 държави във военновъздушната си база Рамщайн в Германия, за да обсъдят как да помогнат на Киев в конфликта му с Москва. По време на събитието министърът на отбраната на САЩ Лойд Остин заяви, че Вашингтон "ще продължи да движи небето и земята, за да може да посрещне" военните нужди на украинското правителство, като същевременно призова и други страни да дадат своя принос за каузата.


 


 


Ден преди това Остин и държавният секретар Антъни Блинкен заминаха за Киев, за да уверят лично украинския президент Владимир Зеленский в подкрепата на Запада.


 


 


 


 


 


 


 


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 004 Ольга Владимировна от Фейсбук 29.04.2022 22:27

    СЛАВА РОССИИ ! СЛАВА ПУТИНА ! АХМАТ СИЛА ! СЛАВА КАДИРОВЦИ ! FUCK усраiне !

  • 003 Anonimen 29.04.2022 08:59

    САЩ ще гръмнат и България няма да си вземе ф-16 или милярдите за тях.

  • 002 Anonimen 28.04.2022 10:18

    Какво говорят Путлеристите ? Да не са на тяхна територия ? Намъкнаха се, унищожават и убиват ! Целият свят им бил виновен ! Денацификация ? По точно трябва деПУТИФИКАЦИЯ ? Бездушен убиец, завидя на Хитлер !

  • 001 Anonimen 28.04.2022 04:06

    точно така,всичко да посрещат и унищожават

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня



- Мамо, излизам. Да купя ли нещо?

- Купи си апартамент и се махай! На 45 си вече.

към хороскоп хороскоп

дева