Глобите за движение с превишена скорост да бъдат увеличени двойно, предвиждат приетите от депутатите от транспортната комисия поправки в Закона за движението. Досега превишаването на допустимата максимална скорост за движение в населено място от 50 км/ч час се наказваше със санкция от 350 лв. Вече глобата ще бъде 700 лева. Двойно по-високи ще бъдат и санкциите за превишаване на разрешената скорост извън населено място. Ето и измененията, свързани с наказанията при наличие на алкохол в кръвта на водача: между 0.5 и 0.8 промила се предвижда отнемане на свидетелството за управление за срок от 6 месеца и глоба от 500 лева; между 0.8 и 1.2 санкцията ще бъде 1000 лева, а периодът без книжка - 12 месеца.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед