21.07.2018 08:07

Герджиков: Наистина оставихме 1,6 млрд. лв. на кабинета Борисов

Видян 2021 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Бившият министър-председател на България проф. Огнян Герджиков потвърди казаното от президента Румен Радев, че служебното правителство е оставило в хазната 1,6 млрд. лв. повече. "Едно от нещата, с които можем да се гордеем, освен с добре организираните избори, е това, че финансово ние се справихме много добре. Не само че не направихме преразход, но и направихме икономии и събрахме за хазната допълнителни 1,5 или 1,6 млрд. лева“, коментира проф. Герджиков пред агенция ПИК.


Припомняме, че при посещението си в авиобаза Граф Игнатиево вчера държавният глава оспори твърденията на ГЕРБ, че по време на служебния кабинет сивият сектор се е разраснал. По този повод Радев обяви, че служебното правителство е оставило в хазната 1,6 млрд. лв. повече и попита премиера къде са тези пари сега.


„В течение на нещата съм. Не са минали 100 години от нашето управление, а аз до 100 години помня.  Едно от нещата, които си бяхме поставили като задача, е да събираме несъбрани вземания...Нашият най-голям успех беше в сектор „Енергетика“. Точно там имаше най-много несъбрани вземания. И министърът успя да събере едни, едва ли не вече отписани за събиране суми. Знам, че едно от нещата, с които можем да се гордеем, освен с добре организираните избори, е това, че финансово ние се справихме много добре. Не само че не направихме преразход, но и направихме икономии и събрахме за хазната допълнителни 1,5 или 1,6 млрд. лева“, коментира проф. Герджиков за агенция ПИК.


На въпрос защо тогава се появи този скандал между управляващите и президента, бившият служебен премиер каза: „ Аз чух само Теменужка Петкова и Тома Биков. Очевидно тези хора не са наясно. Просто те трябва съвсем спокойно да си направят справка във финансовото министерство. Тези пари не са потънали някъде. Документално всичко е ясно. Трябва само да направят това усилие. Защото е обидно, след като нашият кабинет положи сериозни усилия, и то с успех, след това те да не ги признават“.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Има два типа хора. Аз избягвам и двата

към хороскоп хороскоп

стрелец