07.08.2013 12:11

ГЕРБ иска изграждане на мемориал за жертвите на комунизма

Видян 1992 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

ГЕРБ ще запознае кмета на София, главния архитект на града и своите представители в Столичния общински съвет с идеята за изграждането на Мемориален комплекс, посветен на терористичната дейност на БКП и жертвите на комунизма в България.


Идеята е на „Съюза на репресираните от комунистическия режим в Р. България“ и беше представена пред заместник-председателя на ГЕРБ Цветан Цветанов и народните представители Димитър Главчев и Данаил Кирилов. Представителите на репресираните предлагат мемориалния комплекс да бъде изграден в София в пространството около НДК. В неговите рамки репресираните предлагат да бъде възстановен и „Войнишкия паметник“, посветен на Балканската война, като върху него бъдат допълнени и имената на загиналите във Втората световна война, както и на военните, станали жертва на комунистическия терор върху българската армия.


Заместник-председателят на ГЕРБ Цветан Цветанов пое ангажимент парламентарната група на партията да анализира законодателството, касаещо реабилитацията на репресираните и да предложи законодателни промени, които да облекчат този процес.“Убеден съм, че ще намерим най-правилното решение, за да помогнем на всички репресирани. Българското общество не трябва да забравя стореното от комунистите и опасностите, които крият комунистическите режими“, коментира още Цветанов. Той заяви още, че ГЕРБ ще запознае столичния кмет Йорданка Фандъкова с предложението на репресираните за възстановяването на статута на ритуалната зала на бул. „Витоша“ като културно средище и място за граждански дискусии, както и с нуждата на организацията от клуб, където да развиват своята обществена дейност.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня



COVID-19 е като рогата:

- Едни го имат.
- Други ще го имат.
- А трети никога няма да знаят, че са го имали ...

към хороскоп хороскоп

козирог

Приятелите и социалните контакти ще играят ключова роля за вас

Приятелите и социалните контакти ще играят ключова