Базираната в Берлин "Газпром-Германия" (GAZPROM Germania) обяви в петък, че напуска руския енергиен гигант "Газпром Груп" (Gazprom Group).
"На 31 март Gazprom Group прекрати участието си в германската компания GAZPROM Germania GmbH и всички нейни активи, включително Gazprom Marketing & Trading Ltd“, отбелязва в официално изявление руският енергиен гигант "Газпром".
По-рано днес "Газпром" обяви, че е започнал да информира европейските си клиенти за новата процедура за плащане на руски газ в рубли, чието прилагане беше определено с указ на Путин.
Снощи немското издание Handelsblatt пък съобщи, че германският министър на икономиката Роберт Хабек е заявил, че Германия може да обмисля експроприиране на дъщерни дружества на руските енергийни компании "Газпром" и "Роснефт" на немска територия. В информацията на немското издание се посочва, че подобни съображения биха могли да бъдат повдигнати поради опасенията относно доставките на руска енергия в Германия, предаде БНР.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Смятаме, че България заслужава подобна ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и