Свързани новини

23.11.2020 16:42

Фарматуризъм заради недостига на медикаменти: и ний сме дали нещо на света

Видян 2910 пъти | Коментари 1
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

   Върнахме се в соца, в края на 80-те години, когато наред с останалото, дефицит имаше и при лекарствата. Поради липсата на елементарни лекарства, но най-вече на антибиотици, се появи аптечен туризъм – принос на кабинета Борисов 3 към световното стопанство с откриване на цял нов подотрасъл. Във Фейсбук се пускат обяви за търсене от приятелите в мрежата, а те отговарят, ако зърнат някоя поизостанала бройка от необходимия препарат. Софиянците намират лекове във Варна, от Велинград се вдигат до Костенец, за да се снабдят с медикамент, изчерпан при тях. В другите държави има разлика между 21-ви век и 80-те години на 20-и век, като всички наличности са известни с един клик. В България обаче, след 21 г. разработване на електронно здравеопазване и след всякакви подчиняващи аптеките програми, за да бъдат контролирани, най-важното го няма – полезна информация за хората. Независимо дали става въпрос за намиране на лекарство или на легло в болница.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 001 Anonimen 23.11.2020 18:08

    А едно време нямаше само банани...

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Има два типа хора. Аз избягвам и двата

към хороскоп хороскоп

козирог

Приятелите и социалните контакти ще играят ключова роля за вас

Приятелите и социалните контакти ще играят ключова