В София има около 15 000 арменци, които имат нужда от свой храм и общината им помага за това, заяви кметът на София Йорданка Фандъкова, която провери хода на строителството на новата арменска църква на ул. Лайош Кошут в столицата. Строежът на новата арменска апостолическа православна църква Св. Богородица е започнат през 2006 г. Досега Столична община е отпуснала 160 000 лв. Включихме се в проекта преди няколко години с помощ от 100 000 лв. от приватизационния фонд, а миналата година отпуснахме още 60 000 лв., с които в момента се извършват строителни дейности. Това е изключително важен ангажимент на общината, тъй като София е символ на религиозната и етническа толерантност. Тази църква ще се впише в общото пространство от около един километър, в който се намират еврейската синагога, джамията, православен християнски храм и католически храм, заяви кметът. Фандъкова обясни, че в момента по програма Култура на общината се финансира проект на еврейската общност за изграждане на подземен музей под синагогата. От общината е осигурено и финансиране за изграждането на 5 православни храма, някои от които вече се строят. Когато става въпрос за изграждане на храм, хората трябва да участват с дарения и с каквото могат, институциите да подкрепят инициативите, както ние сме го правили и ще го правим, когато имаме финансова възможност, каза още Фандъкова. На проверката на строителството на храма присъстваха Хайгашот Агасян и Астор.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Трима души са открити мъртви в общежитие ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Приятелите и социалните контакти ще играят ключова