Финансовата ситуация в дружеството "Топлофикация - София" е тежка. Това каза пред журналисти кметът на Столична община Йорданка Фандъкова, във връзка с твърдението, че „Топлофикация - София” дължи 167 милиона лева към „Булгаргаз”, предаде Фокус. Всички помнят в какво състояние общината прие дружество „Топлофикация - София”, с огромни задължения, трупани години наред в прехвърляна отговорност между община и държава. Ние го взехме от държавата, която преди това управляваше, и беше приела „Топлофикация” на сто процента от общината при предишното правителство. Няма нужда да казвам, че е тежка финансовата ситуация в дружеството, каза Фандъкова.
По думите на Фандъкова - направени са доста стъпки, за да бъде оздравено дружеството, но те не могат да дадат резултат веднага.
„Това са разговори между партньори – директора на столичната Топлофикация и г-н Гогов обмислят начините, погасителните планове и след това тяхното изпълнение се контролира. Това ще направят и сега. Аз винаги настоявам - това да се случи бързо, за да може хората да са спокойни, че имаме гарантиран отоплителен сезон. Оттам нататък това са взаимоотношения между фирмите”, добави кметът Йорданка Фандъкова.
На въпрос - дали е имало представител на общината, който да участва в разговорите с „Булгаргаз”, освен изпълнителния директор на дружеството, Фандъкова каза: „Нямам информация във вчерашния и днешния ден да сме били канени и да сме водили такива разговори”.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Рюте беше избран за генерален секретар ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Във Фейсбук:
- Здравейте група! Пия билката шафран, но не знам за какво помага
Коментар:
- И аз пия ракия - без да знам за какво помага...от 36 години, най-редовно без да пропускам вечер...