05.12.2012 16:26

Фандъкова: Финансовата ситуация в „Топлофикация - София” е тежка

Видян 2179 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Финансовата ситуация в дружеството "Топлофикация - София" е тежка. Това каза пред журналисти кметът на Столична община Йорданка Фандъкова, във връзка с твърдението, че „Топлофикация - София” дължи 167 милиона лева към „Булгаргаз”, предаде Фокус. Всички помнят в какво състояние общината прие дружество „Топлофикация - София”, с огромни задължения, трупани години наред в прехвърляна отговорност между община и държава. Ние го взехме от държавата, която преди това управляваше, и беше приела „Топлофикация” на сто процента от общината при предишното правителство. Няма нужда да казвам, че е тежка финансовата ситуация в дружеството, каза Фандъкова. 

По думите на Фандъкова - направени са доста стъпки, за да бъде оздравено дружеството, но те не могат да дадат резултат веднага. 

„Това са разговори между партньори – директора на столичната Топлофикация и г-н Гогов обмислят начините, погасителните планове и след това тяхното изпълнение се контролира. Това ще направят и сега. Аз винаги настоявам - това да се случи бързо, за да може хората да са спокойни, че имаме гарантиран отоплителен сезон. Оттам нататък това са взаимоотношения между фирмите”, добави кметът Йорданка Фандъкова.

На въпрос - дали е имало представител на общината, който да участва в разговорите с „Булгаргаз”, освен изпълнителния директор на дружеството, Фандъкова каза: „Нямам информация във вчерашния и днешния ден да сме били канени и да сме водили такива разговори”.



Етикети
, , ,
Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Рюте оглави НАТО заради умението си да успокоява Тръмп

Рюте оглави НАТО заради умението си да успокоява Тръмп

Рюте беше избран за генерален секретар ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Във Фейсбук:


 

- Здравейте група! Пия билката шафран, но не знам за какво помага


 

Коментар:


 

- И аз пия ракия - без да знам за какво помага...от 36 години, най-редовно без да пропускам вечер...

към хороскоп хороскоп

рак