Кметът на София Йорданка Фандъкова настоява НЗОК да възстанови парите на общинските болници, които бяха орязани в началото на годината. Тя посочи, че ще поиска разговор със здравния министър проф. Николай Петров, тъй като в края на първото 6-месечие поликлиниките в столицата все повече усещат финансовите ограничения.
19’ припомня, че Лекарският съюз прогнозира хаос в системата поради недофинансиране, а на последното заседание на местния парламент дейността на два диагностично-консултативни центъра в столицата бе ликвидирана.
Фандъкова настоява за ревизия и промяна на финансирането.
Надявам се да успеем да защитим мястото и ролята на общинските болници, защото би трябвало да има някакво основание за намаляване на лимитите, а аз не виждам такова, коментира още кметът.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Денят може да започне с размисъл върху въпрос, който