Европа е пред демографски срив, съобщи вестник „РБК Дейли“. Европейската статистическа агенция „Евростар“ предвижда демографски колапс за половината от държавите в ЕС след 50 години. Тогава на всеки пенсионер ще се падат по двама трудещи се. Катастрофалното застаряване на населението щяло да засегне половината държави в еврозоната. Ако прогнозите се сбъднат най-тежка ще е ситуацията в България, Латвия, Литва, Румъния, Полша, Естония и Унгария. Данните показват, че спада на раждаемостта на фона на безработицата и увеличаващата се продължителност на живота ще доведе до криза и с финансовите резерви на пенсионните фондове. Според статистически изследвания на световната банка, през 2060 г. България ще бъде сред страните с най-висок процент хора на 65 и повече години. Най-голям ще е прирастът на населението в Кипър - до 66%. Броят на жителите в ЕС започна да намалява през втората половина на 90-те години.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Смятаме, че България заслужава подобна ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Бате Гошо:
- Какво е секс прaвилото за есента?
- Пaртньорът с хремa е винаги отдолу!!!
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия