Електронната система за митническо освобождаване на пратки от пощите рухна, съобщи OFFNews. Вече трета седмица не могат да бъдат освободени пратки от Български пощи, които подлежат на облагане с мито. Стоки за неустановена, но огромна сума пари залежават в складовете.
Хаосът се разрази с въвеждането на новата електронна система на агенция Митници, която тръгна на 7 януари. Изграждането ѝ е един от компонентите по проект на обща стойност близо 14.5 милиона лева, 13,7 млн. от които са от оперативна програма Добро управление. Служителите на гишетата в пощите обясняват, че не са обучени да работят с новата система, както и че тя дава бъгове, и трупат декларациите по бюрата си.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
че пощите са скапани и с тъп персонал е ясно.много хора го знаем.че много журналисти са слабо грамотни- също.симпатични сте ми,много е дразнещо да прочета "четири ДЕНА".ако това ще ви успокои, знайте,че тази и други много тъпи грешки правят огромна част от управниците ни.скоро няма да се отървем от простотията.
В Пощите, както и в другите ни държавни дружества има огромен административен апарат, назначен по партиен признак. Пощите се натоварват с все нови дейности, които не носят печалба, а само затрудняват още работата на оперативния персонал. Този нов митнически софтуер вероятно е "въведен", както и пускането на електронните винетки - само на думи, без никаква реална подготовка. Цялата ни държавна администрация работи така.
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Някои новини ще ви принудят да преосмислите подхода си