Около 300 млн. лв. допълнително финансиране по европейски екопрограми са планирани да влязат в бюджета на София през следващата година. В момента се подготвят 64 проекта. Това съобщи изпълняващият длъжността кмет на София Минко Герджиков.
Осигурен е, според него, сериозен финансов ресурс, който да се насочи към решаването на най-големите проблеми на града. „София беше първият град, който успя да привлече средства по европейските оперативни програми. Стартирахме изграждането на метродиаметър 2 от хотел "Кемпински" през Централна гара, в посока надлез "Надежда" със 185 млн. евро“, отбеляза Герджиков. Планове са насочени към решаването на транспортния проблем на столицата и ускореното изграждане на метрото, съобщи dir.bg.
През октомври ще бъде обявен конкурс за избор на фирма, която за започне изграждането на завода за битовите отпадъци, което също ще бъде извършено с европейско финансиране. Следващият месец ще бъдат избрани и фирмите, които ще почистват града за по-дълъг период.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:
- Какво значи това?
Той:
- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.
Тя:
- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!