Едвин Сугарев обявява гладна стачка, докато кабинетът на премиера Пламен Орешарски не напусне политическата сцена. Това става ясно от отворено писмо, изпратено до медиите тази сутрин.
В писмото си Сугарев обръща внимание на продължаващите вече 12 дни протести с искания за оставки и липсата на реакция от страна на властта. „А Вие се правите, че не чувате гласовете им под прозорците на кабинета си, че не разбирате техните искания и не долавяте тяхната категоричност.” В текста той допълва, че единственият достоен изход за Орешарски е подаването на оставка. „Вървете си в мир, г-н премиер, вървете си, докато още има мир в България – защото от един момент нататък може да бъде късно. За съжаление Ви познавам достатъчно добре и знам, че няма да го направите. Наемниците не правят така. Ще се опитвате да оцелеете – с всички сили и с всички средства – както се опитват да оцелеят партийните Ви попечители, както се опитва да оцелее Вашият свят на подмяната и на лъжат”, категоричен е поетът и бивш политик.
По бТВ Сугарев обясни, че управляващите чакат да затихне протеста от само себе си и затова не обръщат внимание на гражданското недоволство. От днес той ще пие само вода.
Сугарев обръща внимание в мотивите си в писмото си за гладната стачка, че няма нищо по-лошо от непрозрачното управление на страната и това, че се „обслужват неясни олигархически интереси, ръководейки се от сключени потайно политически сделки; да се култивира подмяна и лъжа – и да поражда единствено омерзение у своите обитатели”.
Писмото е адресирано както до премиера Орешарски и медиите, така и до президента Росен Плевнелиев и посланиците на страните от ЕС.
Това не е първата гладка стачка на Едвин Сугарев. Той обяви, че няма да се храни и през април 1993 година с искане за оставката на президента тогава Желю Желев, след като първото синьо правителство падна от власт след т.нар. Боянски ливади. Вицепрезидентът - покойната писателка Блага Димитрова напусна поста на "Дондуков" 2, масови протестни действия вървят в страната. Желев обаче остана президент. Едвин бе и сред гладуващите в Града на истината срещу гласуваната тогава нова Конституция на страната, която действа и в момента и чиито промени искат и политиците, и протестиращите днес хиляди българи.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.
- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…
- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.
- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!