03.11.2008 10:16

Една трета от глобите събира общината

Видян 1813 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 3.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

По-малко от една трета от наложените глоби за неспазване на реда в София са реално събрани, научи 19`. За миналата 2007 г. са били заложени 7,5 млн. лв. парични санкции, от които в общинската хазна са влезли едва 2,5 милиона. По тази причина сега общинският съвет е заложил само 2,7 млн. лв. А реално наложените за година санкции са за близо 10 млн. лв. Но те в голям процент оставали само на хартия. Общо е становището, че не трябва да има мъртви норми, защото това прави невъзможно събирането на глобите.


В тази връзка общинският съветник от ДСБ Вили Лилков каза за 19`, че от различни районни полицейски управления са заявили своята подкрепа за провеждането на извънредна сесия на Общинския съвет - за обсъждане на обществения ред в София. Както вече писахме, тя беше поискана в нарочна декларация от тъмносините съветници миналата седмица. 


Полицаите са изтъкнали като аргумент факта, че липсва механизъм, по който да бъде установено съответното нарушение и на практика  глобите за нарушения на обществения ред са несъбираеми.


Проблем пред столичната полиция например остават каруците, които в много от случаите се появяват по централни софийски улици и пречат на и без това натовареното движение.


На този етап обаче, когато органите на реда спрат т. нар. превозно средство с животинска тяга, те са с вързани ръце. Причината е, че в  повече от случаите притежателят на каруцата представя документ за самоличност, от който впоследствие става ясно, че той не работи, не плаща данъци, съответно и глобата му остава неплатена. Полицията смятат също, че трябва да има територия, където да бъдат отвеждани животните, които в нередки случаи са управлявани от непълнолетни. По закон в такъв случай каруцата трябва да бъде задържана, но не е ясно къде.


Иначе работата по измененията в  Наредбата №1 продължава. Научихме, че първоначално заложените  промени са били допълнително ремонтирани и зам.-кметът Юлия Ненкова е внесла вече втория вариант на измененията, които предстои да бъдат разгледани по комисии.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.

- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…

- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.

- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!

 

 

към хороскоп хороскоп

близнаци

Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия

Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия