Две жени, положителни за COVID-19, родиха по естествен начин в УМБАЛ „Проф. д-р Стоян Киркович“ в Стара Загора. Майките са в добро състояние и се възстановяват успешно на фона на провеждано лечение във връзка с пневмония, настъпила като усложнение на COVID-19, съобщиха от лечебното заведение, предаде БГНЕС. Бебетата са доносени, но бяха изолирани от майките си в Клиниката по неонатология, съобщи доц. Николай Лазаров, ръководител на Клиниката по акушерство и гинекология в Университетска болница. Едното от тях проплака на 15 октомври и вече си е вкъщи, а другото – на 18 октомври и утре ще бъде изписано. Според световния опит, коронавирусът не се предава от майката на плода, но независимо от това на бебетата са направени PCR тестове. Резултатите на новородените са отрицателни. Пациентките са постъпили с пневмония, която трудно се е повлияла от провеждано лечение, което е насочило специалистите от лечебното заведение да взимат материал за PCR изследване. Резултатите са показали положителен тест за COVID-19, съобщиха от Университетска многопрофилна болница за активно лечение „Проф. д-р Стоян Киркович“.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:
- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?
Тя си поглежда гърдата и възкликва:
- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!