19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Славянските езици са преобладаващо синтетични, имат падежи, българският език е аналитичен, с оскъдни останки от падежи.Сложната темпорална система показва много добре развито пространствено-времево мислене и възприятие, а такива се изграждат за много хиляди години цивилизация.
И още: Славяните (от sclavus - роб), всъщност са сарматски племена, САКА, от хаплогрупа R1a, към която принадлежат перси и индуси. Траки, гети/готи и западните германски племена са от хаплогрупа R1b. Не случайно Херодот е наричал гетите "северни траки". Хаплогрупа R1b е разпространена от Шумер до Скандинавия. Разбира се, имало е взаимни прониквания между двете арийски групи, в древността - от Елам. ДНК-то на египетските фараони показва, че са били траки и илири (хаплогрупа R1b и i-хаплогрупа), вж. DNA of Egyptian Pharaohs, Nature. Пред фактите на генетиката и адвокатите мълчат.
Знаете, че християнството и славянският език са ни наложени с огън и меч. От дистанция на времето обаче, вече можем да кажем, че славянската лексика е обогатила езика ни.Всички европейски езици имат заемки от латинския, от съседи или завоюватели. Лошо няма. Българският език силно се отличава от славянските езици по отношение на граматика и фонетика. Ние НЕ МОЖЕМ да произнасяме струпване на съгласни като славяните, трудно произнасяме "в" в начална позиция, йотуваме и пр. Задпоставния член: среща се в древни ТРАКИЙСКИ текстове, макар и на ст.гр., както и във остроготски текстове (нямам време да се ровя из библиотеката). Темпоралната ни система е изключително сложна, докато славянските езици имат само три времена.
Но тогава българска и славянска е равнозначно,защото българите също са славяни....... Не, 006, българите НЕ СА славяни.Което не означава, че нямаме и % славянски гени, но основните етноси при основаване на държавата ни са ТРАКИ, ГЕТИ=ГОТИ, ИЛИРИ, КЕЛТИ, БУЛГАР/БОЛГАР. Създаването на славянска писменост и налагането на общ славянски език е политика на Византия за разпространяване на православието и като КОНТРАПУНКТ на латинския. Официален език на териториите под влияние на Западната Римска империя е латинският. За да наложи православието и чрез него влиянието си, Византия се е нуждаела от общ език. Византийският се е говорел от малко хора - за да обхванат по-голяма територия на влияние избрали славянския език.
Кирил и Методи създават глаголицата . Ние не пишем на глаголица , нито на кирилица , а на българица създадена от ( професор - по днешните класификации ) Климент Охридски и неговият екип . За да спаси българският народ от погърчване много добре образованият( учил и в тогавашната световна научна столица Константинопол ) цар Симеон Велики заповядал да се създаде българска азбука на която днес пишат повече от 300 милиона души . Азбуката на която пишат и руснаците се нарича българица , а не кирилица . Поклон пред подвига на Климент Охридски .
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.
Към нея бавно се приближава полицай и пита вежливо:
- Мадам, по слух ли паркирате?
През целия ден вниманието ви ще се връща отново и