05.12.2010 15:20

ДСБ: В София такса смет ще скочи с 50%

Видян 2257 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Презонирането на районите в София и увеличаването на оценките на имотите ще доведе до поне 50% увеличение на такса смет, каза на брифинг днес общинският съветник от ДСБ Вили Лилков. По думите му тя и сега е непоносима за 30% от столичани, а след увеличението ще стане социално непоносима поне за 50% от хората.


От ДСБ ще предложат 5% отстъпка за гражданите, които платят такса смет до края на април 2011 г.


От друга страна евентуално повишаване на данъчните оценки на имотите в София ще доведе до увеличаване и на сумите, които се плащат при предварителни сделки с имоти, посочи Лилков.


Лидерът на тъмносините в СОС Димитър Бъчваров коментира, че партията винаги е била много резервирана към повишаване на данъците. Доходите и в София през тази година имат малък спад, но не и повишение. Предоставяне на по-високо ниво на инфраструктура и условия на живот отсъства, смятат от партията.


Според ДСБ намерението за увеличаване на данък сгради в София изразява безсилието на администрацията да осигури приходи чрез повишаване на събираемостта на данъците.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

-Какво прави феминистката, когато чуе хубав виц?
-Смее се под мустак…

 

към хороскоп хороскоп

риби