Ватман на трамвай е дал положителен полеви тест за наркотици, след като е блъснал шофьор в София и е избягал, предава Нова тв. Зрител потърсил екип на телевизията, за да разкаже, че на 3 ноември е бил участник в ПТП между кола на Пътна помощ и трамвай.
По думите му след катастрофата ватманът се е държал изключително агресивно и е избягал от мястото на инцидента. След откриването на ватмана и идването на място на полицията, имало тестване за алкохол и наркотици и се оказало, че полевият тест за дрога на водача от градския транспорт е положителен.
„Трамваят дойде много бързо отзад. Бях втора кола и ми отнесе страничното огледало с рамката. След това ватманът спря, оправи си огледалото и си тръгна. Когато настигнах трамвая, водачът започна да ми показва неприлични жестове. Когато се прибрах в гаража, ми извикаха КАТ, а по-късно стана ясно, че ватманът е с положителен тест за наркотици”, разказа водачът.
Той призна, че автомобилът му е застъпил релсовия път. „Да, това е нарушение от моя страна. Но имаше хора, които бяха плътно до тротоара. И ако трябваше да се престроя плътно вдясно, щях да отнеса главите на хората”, посочи водачът.
„Ватманът е преценил, че няма щети и затова е продължил по маршрута си. След известно време двамата отново са се видели, така да се каже и ватманът е разбрал, че има някакъв проблем. След като се прибрал в депо Красна поляна, сам се е обадил на 112, за да дойде КАТ и да обработи случая. Установява се, че вината е на водача на репатрака. Но тест за наркотици показва, че в кръвта на ватмана има остатъчно наличие на амфетамини. Книжката му е отнета”, заяви инж. Иво Василев, зам.-директор на Столичен Електротранспорт ЕАД. Според него ватманът е обяснил, че е пил лекарства, защото е пострадал преди време при падане с мотор.
И МВР, и столичният електротранспорт не казват дали е правена кръвна проба и дали има някакъв резулат от експертиза.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Два часа, след като стана ясно, че ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.
Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:
- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?
- Ъъъъ, четири.
- Добре. Корен квадратен от 100?
- Ами, десет!
- Отлично. Кой е убил Ботев?
Блондинката замълчава.
- Не знам, - накрая казала тя.
- Добре, помислете и елате утре
Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:
- Взеха ли те на работа?
- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!
Този ден е подходящ за бюджетиране и поставяне на нови