Свързани новини

24.08.2009 12:19

Държавата дава на Пловдив 30 млн. лв срещу 100 хил. тона столичен боклук

Видян 2270 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Екозаводът край Шишманци ще заработи най-късно в края на септември. Комплексното разрешително било издадено още преди месец, но досега е съхранявано от кмета на града Славчо Атанасов, който е изчаквал да изтекат сроковете за обжалване, съобщи самият той.


До 2 седмици трябва да излезе и акт 16, след което заводът ще може да бъде пуснат в експлоатация, уточни Славчо Атанасов. Той разясни договорките, които е постигнал със зам.-министърът на екологията Евдокия Манева съвместно с Областния управител Иван Тотев. Според тях правителството ще предостави на община Пловдив 14.5 млн. лева за изграждането пътната връзка на Модър-Царевец и 4.3 млн. лева за почистването на коритото на река Марица. Парите за реката ще пристигнат до 1-2 месеца, а за Модър-Царевец ще бъдат предвидени в държавния бюджет за догодина, уточни областният управител Иван Тотев. Той изрази надежда, че Славчо Атанасов ще пререже лентата на екозавода преди края на кметския му мандат. Постигнато е споразумение правителството да рекултивира сметището на Цалапица , което според изчисленията на експертите ще струва около 10 млн. лева и ще увеличи капацитета му. В момента депото има 417 хил. тона свободен капацитет, като след увеличението той ще нарасне с още 1.2 млн. тона. В момента цената на тон отпадъци за сметището в Цалапица е 14 лева като от догодина се очаква тя да скочи до близо 30 лева. В замяна на отпуснатите средства Пловдив ще приеме еднократно 100 хил. тона софийски боклук на депото в Цалапица, като държавата ще си плати отделно за всеки тон. Предложението за това ще бъде внесено от Славчо Атанасов на следващата сесия на Общинския съвет. Той заяви, че е уведомил коалиционните си партньори от БСП, които смятат, че сключената сделка е добра за града. Информацията е на Дарик радио, цитирана от БГНЕС.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Трима души са открити мъртви в общежитие в Ловечшко

Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин

Трима души са открити мъртви в общежитие ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня


"Моля, не повръщайте под масите! И там има ора..." - Надпис във врачанска кръчма

към хороскоп хороскоп

стрелец