"Концесиите в България са силно подценени като такси, които събира държавата, заяви пред БНР Любомир Каримански, председател на парламентарната комисия по бюджет и финанси, депутат от "Има такъв народ". Каримански се обяви за преразглеждане на концесионните договори и даде примери: Фирмата "Дънди прешъс метълс" са добили и изнесли суровина в размер на 12 200 килограма злато за повече от 1,2 млрд. лева. Концесионната такса на тази компания е 1%. ...
Защо главна прокуратура не обърна внимание поне на един от докладите на Сметната палата.
Ето една възможност за оптимизиране на разходите публичния сектор, така че да може приходната част да я има...".
"Ние защитаваме интереса на държавата от гледна точка на експлоатиране на природните богатства на страната. Ние трябва да се съобразяваме и с политиката на ЕК за това как и по какъв начин експлоатираме природните си богатства", добави Каримански.
Малко по-късно министърът на финансите Асен Василев също се изказа за увеличаване на концесионните такси. В момента от такава годишната концесионна такса за всички концесии - вкл. за полезни изкопаеми, плажове и т.н., държавата прибира само 80 млн., обясни Василев.
Актуализацията на държавния бюджет може да бъде приета до 14 септември, смята председателят на бюджетната комисия в НС.
"Категорично съм за избори 2 в 1, гледайки от страна на финансите това е по-разумният вариант", подчерта още Каримански.
Източник: vtorifront.bg
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Пак ще попитам и тук в тази статия: - защо нито една партия не поиска безплатно здравеопазване както е в ЕС, плащаш си здравните осигуровки имаш здравна карта и никъде нищо не плащаш нито цент, за лечение, за операция, за преглед, за изследвания, за лежане в болница НИЩО НИКЪДЕ в държавните болници, лекарствата предписани от личният лекар или лекуващият са с намаление от 70 до 80 %, за пенсионери намалението е над 90 %/аз съм такъв/, а за безработни са безплатни ! ЗАЩО ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО НЕ Е КАТО В ЕС, след като цените са европейски, а заплатите африкански ???? ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ, за него ви подсещам г-да "знаещи" сънародници и защитници на крадливи партии и измамни политици !
Каримански, депесарска нивестулке, а защо не сформирахте правителство на съгласието и партньорството с партиите от протеста за да решите тези проблеми които сега ги казвате, а налагахте на съюзниците си диктат без право на възражение, измислихте, че искали кресла което беше една гнусна лъжа за извинение и интриги, която после Трифонов призна пред микрофоните, днес е много важно колко печели ДЪНДИ, от вашите идиотизми спечели ГЕРБ, което беше заложено в "проекта" на задкулисието ви, идиоти чалгарски !
Когато бях войник, 6 месеца преди уволнението ни пратиха да работим на МОК Елаците. Работих на каменоломна за една храна само. Камъните бяха за пътя до рудника. Спяхме в дървени бараки. На каменоломната работехме със затворници. Имаше и трудоваци от строителни войски. На затворниците им намаляха присъдите за това че работят. На трудоваците им плащаха. На нас войниците от редовната армия не ни даваха нищо, а работехме най-много. Мен ме уволниха от МОК Елаците през септември защото бях приет за студент. Мислехме че го правим за държавата, а сега го ползват чужденци за жълти стотинки.
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Сякаш служебните дела са поели властта над живота ви днес. Разбира се, важно е да свършите всичко и то по най-добрия възможен начин, както само вие можете, но не забравяйте и другите области на живота. А те могат да са много, много вълнуващи. Не се страхувайте да се срещнете с вътрешната си същност, това може само да ви направи по-силни и по-цялостни.