Британският петролен гигант “Бритиш петролиъм“ /ВР/ не възнамерява да напуска САЩ, въпреки серията от инциденти, които се случиха през последните години на територията на негови обекти в тази страна, включително изтичането на нефт в Мексиканския залив, заяви бъдещият изпълнителен директор Робърт Дъдли.
“Няма да съкращаваме нашето делово присъствие в САЩ“, подчерта той. Борда на директорите на ВР, който се събра на заседание снощи, реши досегашният ръководител на компанията Тони Хейуърд да подаде оставка на 1 октомври. Неговото място ще бъде заето от Дъдли. Британският делови вестник “Файненшъл Таймс“ коментира, че с неговия избор ВР иска да запази позициите си на най-важния за компанията пазар – американския. Дъдли даде да се разбере, че ще се бори за възстановяване на подкопаните от аварията в Мексиканския залив позиции на ВР в САЩ.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Том Форд е платил 52 милиона долара за ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Финансовите въпроси излизат на преден план в тази