България отново е парламентарна република! И, моля, да не ни приказват за реваншизъм онези, които я поругаха същата тази парламентарна република. Както написах на една депутатка от ГЕРБ, която в старата надменна позиция ми поиска сметка, че й правя забележки за неграмотността й, заслужава си реваншизъм фактът, че за 10 г. - от 2010 г. до 2020 г., България слезе 19 места надолу по качество на образованието до незавидната 83-та позиция в света. Същата управлява просветата от 2009 г. насам. Ами трябва си реваншизъм за тоталното опростачване, за превръщането на институциите в бухалки, за погазването на всякакъв закон и морал, за непреставащите опити за убийство на медиите и на словото изобщо, за липсата на всякаква култура и свободно мнение, за харченето на безброй пари за глупости, вместо за линейки и медицински хеликоптери, което реално доведе до смъртта на поне половината от 15 000 българи, починали с ковид само през последната година. Тази политическа чалга приключва! Днес, утре или вдругиден. Приключва и пътят на всички онези, които нагло и надменно ни караха да повярваме в думите на поета, че "свестните у нас считат за луди".
Християнско е човек да се смири, да помоли за прошка. Ето, Мозъка, комуто ние дадохме това име красно, каза, че се гордеел с него. Като най-опитен парламентарист от ГЕРБ - шести мандат народен представител, дава чудесен пример на колегите си победители как трябва да се отнасят към промяната, която наистина се оказа неизбежна. Истината е в приемането. Не е в търсенето на враг с партиен билет, особено, когато той е действал по доброто старо правило: "Човек предупреден, наполовина е
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма ли кой да и подшушне на тази дива селянка Цвета с много точна характеристика от началника и като ПКП, с откровената и тъпота и липса на елементарна обща култура по повод казаното от нея, че "Пекин е столица на Виетнам" и от там другия и прякор пекинска патица, да не вика и кряка сякаш е в родното си село, а не в НС и да кънти досуш като празна поцинкована кофа, каквато е нейната специалност. Вместо да слуша, от първия ред непрекъснато подвиква и реплекира на висок и креслив тон, че и тропа с ръце поради липса на акъл да изкаже мисълта си....жена без достойнство, морал и липса на всякакви умения и поведение изроди и компроментира длъжността "Председател на НС", въпреки че ще се възползва от привилегиите на тази длъжност абсолютно незаслужено
Тази жена наистина е твърде тъпа - сама се изолира, което й гарантира още по-устремно падение.
Нинова: Маските паднаха. Новите партии и ДПС не желаят ревизия за последните 10 г. управление Автор: bsp.bg ""Днес за втори път паднаха маските. Новите партии Има такъв народ, Изправи се! Мутри вън!, Демократична България и ДПС гласуваха против и въздържал се комисията по ревизия да провери последните 10 години управление. Те решиха да се проверяват само последните четири. Защо? Дали не е защото част от новите бяха предишните стари в управленията на Борисов точно в тези 10 години. Само БСП бяхме последователни и принципни - ревизия на цялото 10-годишно управление и забрана от днес да раздава национални блага и постове"". Това коментира председателят на БСП Корнелия Нинова във Фейсбук след разразилия се днес скандал в парламента около сформирането на комисия, която да ревизира управлението на ГЕРБ.
Докато държавното дружество тъне в одити ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Сякаш служебните дела са поели властта над живота ви днес. Разбира се, важно е да свършите всичко и то по най-добрия възможен начин, както само вие можете, но не забравяйте и другите области на живота. А те могат да са много, много вълнуващи. Не се страхувайте да се срещнете с вътрешната си същност, това може само да ви направи по-силни и по-цялостни. Динамиката в сряда изисква от вас да намалите темпото,