Свързани новини

26.11.2009 15:38

ЧЕЗ увеличава двойно таксата за повторно включване

Видян 2749 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

От Нова година драстично ще скочи таксата за повторно включване на тока на прекъснатите заради неплащане абонати на ЧЕЗ в София и Западна България. Окончателно съдебно решение е постановило дружеството само да определя цената за повторно включване без намесата на Държавната комисия за енергийно и водно регулиране, съобщи Дарик. В момента таксата е 19 лв., а експресната поръчка струва 40 лв. От Нова година обаче ЧЕЗ може да върне стария размер на таксата, който е двойно по-висок – съответно 40 лв. и 80 лв.


Дори при погрешно изключване на електричеството на абоната, сумата за повторно включване към мрежата на дружеството се дължи в пълен размер. От компанията смятат, че след преминаване към едномесечно отчитане на електромерите прекъсванията заради неплащане ще се увеличат. За последните три месеца абонатите на ЧЕЗ са натрупали 5 млн. лв. дългове за ток.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Който търси, разхвърля

към хороскоп хороскоп

дева