Работещи в Центъра за спешна медицинска помощ в София излязоха изненадващо на протест тази сутрин. Те се притесняват, че продължава отливът на лекари и сестри от системата за спешна помощ и се оплакват, че незаетите места не намаляват, работата са увеличава, а броят на екипите - намалява.
Повод за протеста им е напускането на д-р Драгослава Балова. Тя е четвъртият завеждащ смяна, който напуска само в рамките на 4 месеца. Спешните медици настояват за промяна на условията на труд, при които са принудени да работят сега. Те не издържат на чувството на несигурност и са недоволни от абсурдните сигнали за помощ.
„Протестът ни не е свързан с пари, но усещането за липса на сигурност и на справедливост ме карат да си тръгна”, заяви пред Нова телевизия д-р Драгослава Балова. Тя обясни, че се е изморила. Разказа, че за една смяна е приела 171 повиквания.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
През целия ден вниманието ви ще се връща отново и