Борсите в САЩ отбелязаха най-ниските нива от 1932г. насам, сочат анализите на експертите. Най-вероятно, това се дължи на нещо, за което 19' писа – срива на цената на петрола, довел до верижни фалити в локомотива на американската икономика – компаниите за добив на шистов нефт. За тях са губещи цени под 70 долара за барел. Фирмите в бранша не могат да погасяват задълженията си към инвестиционните банки и хедж фондовете, които са им отпуснали милиарди. В момента се сриват акциите на всички по веригата. Паралелно с информацията за срива на американската икономика, стана ясно, че и китайската бележи спад, като не успя да достигне заложения 9% ръст. Страната е отчела едва 7% икономически растеж за 2015 г., който е най-бавният от четвърт век насам.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Някои новини ще ви принудят да преосмислите подхода си