Всички ВиК дружества в страната да бъдат обединени в едно. Това поиска премиерът Бойко Борисов на последното заседание на Министерския съвет за тази година, предаде бТВ.
Поводът е водната криза в Перник, а идеята е по-лесно да се контролира инфраструктурата, да се правят ремонти и рехабилитация на водопроводната мрежа.
„С един кран можеш да спираш водата на един цял град и това да доведе до 150 аварии, с всички последствия, ако това стане преди избори. В Перник са главният секретар на МВР и началникът на полицията и масово в страната се уплашиха. Всяка партия като дойде на власт, пита първо за ВиК дружествата и сега разбирам защо”, каза Борисов по повод на кризата с водата в миньорския град.
Той отбеляза, че водопроводната мрежа в Перник е от 1952-1953 г. и тръбите и са безобразно състояние.
Премиерът посочи, че през изминалата година правителството е свършило много неща, но има много предизвикателства и пропуски. Днес министрите отчетоха дейността си през 2019 г.
Министър-председателят отбеляза, че българите два пъти са показали доверието си към управляващите и на евроизборите, и на местните избори.
„Трябва да се съсредоточим и да си довършим програмата докрай. Другите са само на думи. Но ако погледнем назад във времето, няма сектор, няма министерство или сфера, в която да са били по-добри“, посочи Борисов.
Премиерът призова министрите от кабинета към максимална мобилизация, твърдост, честност и прозрачност на работата им.
„Обяснявайте на хората какво се прави, дори да има проблем и пропуски. Защо е дошъл проблемът и какво ще направим, за да го отстраним“, добави министър-председателят. Бойко Борисов обяви също така, че на правителственото заседание ще бъдат отпуснати и 2,3 млн. лв. за Атонския манастир.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Бойко Борисов е виновен, не само като премиер, но и като част от организираната престъпност, за водната трагедия в Перник. Според представител на ъндърграунда, който се свърза с нас, истината е съвсем различна от показваната. Става дума за производството на наркотици в югозапада, което доскоро се свързваше с Братя Галеви и техните привидно “фармацевтични” фабрики. След прогонването на братята, бизнесът е поет от групировката около Бойко Борисов. В нея обаче има една разлика – целта е възможно най-бърза и голяма печалба, защото не е ясно до кога Бойко ще е на власт. За разлика от него, Галеви са мислели малко по-дългосрочно и са ползвали всички ресурси (вкл. водата) по-внимателно. Малко хора знаят, но за производството на дрога, е нужно огромно количество вода. Затова и най-големите производители са в джунглите на Амазонка – Колумбия, Еквадор, Боливия, където климатът е много влажен и има почти постоянни тропически дъждове. У нас, водните запаси само около Дупница не са достатъчни за рязко вдигане на производството, затова са отклонени води от Перник, Благоевград и още няколко района. Реално навсякъде има източване на язовирите, но в Перник първо си стигна до критичен момент. Не е изключено скоро същото да сподели и Благоевград. “Става дума за милиарди долари, които вече са в офшорни сметки” – каза източникът ни. “При такива пари, хигиенните неудобства на някакво градче, са пренебрежими. Да се оправят…”- допълни той.
много е уВен този.
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Сякаш служебните дела са поели властта над живота ви днес. Разбира се, важно е да свършите всичко и то по най-добрия възможен начин, както само вие можете, но не забравяйте и другите области на живота. А те могат да са много, много вълнуващи. Не се страхувайте да се срещнете с вътрешната си същност, това може само да ви направи по-силни и по-цялостни.