06.06.2018 12:28

Борисов: Отиваме в чакалнята за еврото

Видян 2809 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна


„До седмица или две България ще внесе своите документи за кандидатстване в чакалнята за еврозоната”, съобщи министър-председателят Бойко Борисов, цитиран от БНТ. Премиерът направи това изявление по време на церемонията по връчване на годишните бизнес награди на Конфедерацията на индустриалците и работодателите в България.


"Държавата върви напред - БВП се покачва, безработицата пада, стабилен фискален резерв, повече приходи в бюджета. За това и кандидатстваме за чакалнята”, увери Борисов.


"Само един критерий не сме покрили – знаете, че плаващият курс е било това, което е искала чакалнята на Еврозоната да уравни в държавите-членки, които са приели еврото. Само че ние 22 г. живеем в условията на валутен борд. Аз съм убеден, че това ще е добре за бизнеса и ще го постигнем", допълни Борисов. Той припомни, че през декември  Standart and Poor"s вдигна рейтинга а България, преди няколко дни вдигна перспективата. "И за първи път си позволяват в своята оценка да кажат: при управление на тази коалиция", акцентира той.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Най-късият политически виц

 "Влезли в един бар Владо Николов журналистът, преподавателят, треньорът и финансистът…"

Виктор Димчев

към хороскоп хороскоп

близнаци