01.04.2015 13:28

Борисов: Няма как да спазим договора за 7-и блок на "Козлодуй"

Видян 2137 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Проектът за 7 блок на АЕЦ "Козлодуй" с "Уестингхаус" по така предложената схема и подписани споразумения от предишното правителство ние не можем да го потвърдим. Да, ще продължим да работим с "Уестингхаус", но не по договарянето по този начин. Готови сме да работим по това споразумение, ако те са инвеститор. Но ако са търговец - не можем. Ако вляза и кажа, че трябва да изтеглим $10 млрд. дълг, как ще реагира парламентът?". Така коментира премиерът Бойко Борисов от парламентарната трибуна, цитиран от БЛИЦ, изтеклия срок по договора с компанията за изграждането на 7-и блок.

"Вчера изтече срокът за споразумението с "Уестингхаус". Толкова много ядове ми създадохте с това, което бе подписано, да се придвижва от нашето правителство. Нямаме как да дадем 10 милиарда като купувач на 7-и реактор", обясни още премиерът. 

Той допълни, че вече 3-и ден с компанията дори за прессъобщение не могат да се разберат какво да бъде.

Споразумението с американския технологичен гигант "Уестингхаус" за изграждане на 7-и блок на АЕЦ "Козлодуй" изтече на 31 март 2015 г. До момента Министерството на енергетиката не е излязло с официална информация дали то ще бъде продължено.

Споразумението за изграждането на новата ядрена мощност беше подписано в последните дни на правителството на Пламен Орешарски на 1 август 2014 г. На международна конференция по ядрена енергетика в София преди време ресорният министър Теменужка Петкова заяви, че в момента се преразглежда акционерното споразумение с "Уестингхаус" в неговата цялост, клауза по клауза. Тя обясни, че "акционерното споразумение не е влязло в сила, то е подписано под условие и условието е да бъде потвърдено от следващо правителство". 

Министър Петкова припомни, че кабинетът "Борисов" има свои изисквания към проекта. "Параметрите, които поставихме, се различават доста от тези в акционерното споразумение, подписано на 1 август 2014 г. Нашата молба е "Уестингхаус" да се яви като стратегически инвеститор, който стратегически инвеститор да участва с реален свеж ресурс в този проект и да не излиза от проекта възможно най-дълго време", каза тя. 



Етикети
, , ,
Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Трима души са открити мъртви в общежитие в Ловечшко

Има задържан по случая с откритите три тела в Угърчин

Трима души са открити мъртви в общежитие ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:

- Какво значи това?

Той:

- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.

Тя:

- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!

 

към хороскоп хороскоп

козирог

Приятелите и социалните контакти ще играят ключова роля за вас

Приятелите и социалните контакти ще играят ключова