17.09.2025 13:33

Борисов да е благодарен, че доведох на крака г-н Папергер в България: Президентът

Видян 1051 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

„Борисов първо трябва да е доволен и благодарен, че доведох на крака господин Папергер в България и го убедих да инвестира тук. Страната ни предлага прекрасни възможности за инвестиция. Друг е въпросът как ще се реализира тя – отговорността е на изпълнителната власт“, заяви президентът Румен Радев в коментар за поредния задочен сблъсък с лидера на ГЕРБ.


По-рано в кулоарите на парламента Бойко Борисов повдигна темата за инвестициите и обвини държавния глава, че ги спира. „Всички опити да не се случи тази инвестиция, включително и този партиен лидер, защото той не се държи като президент, е да не стане. Радев иска да подплаши инвеститорите“, каза Борисов във връзка със сигнали за злоупотреби във ВМЗ-Сопот, които президентът е предоставил на компетентните органи.


„Нямам намерение да развалям нищо, но когато в президентската институция се получи сигнал за злоупотреби и нередности, аз съм длъжен да реагирам, както винаги съм го правил“, добави Радев.


Президентът коментира и предстоящото гласуване на петия вот на недоверие срещу кабинета „Желязков“ в секторите вътрешна сигурност и правосъдие. „Когато говорим за вотове, трябва да си даваме сметка, че партиите подмениха вота на своите избиратели и създадоха тази управляваща коалиция. Тя обслужва една политическа сила, която все повече овладява не само мандатоносителя, но и цялото управление. Прави впечатление самоувереността и самодоволството, с което управляващите вярват, че вотовете на недоверие няма да минат поради фрагментацията на опозицията. Но това самодоволство може да бъде измама, защото стабилността на едно управление зависи и от ситуацията извън парламента – а българите обедняват и усещат липсата на справедливост“, заяви Радев.


На въпрос коя е политическата сила, за която говори, държавният глава посочи, че това е „Ново начало“. По повод критиките на лидера ѝ Делян Пеевски, че президентът е „фалшив спасител“, Радев заяви, че няма намерение да отговаря на несъстоятелни нападки и подчерта, че политическите лидери не разбират как живеят хората.


На въпрос защо Пеевски е охраняван от НСО, Радев уточни, че този въпрос е към Тристранната комисия и президентската институция няма намеса. „Може да се обърнете към НСО, към главния секретар на МВР или към председателя на ДАНС – те вземат решенията“, добави държавният глава.


Автор: Наталия Каменова


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.

Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:

- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?

- Ъъъъ, четири.

- Добре. Корен квадратен от 100?

- Ами, десет!

- Отлично. Кой е убил Ботев?

Блондинката замълчава.

- Не знам, - накрая казала тя.

- Добре, помислете и елате утре

Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:

- Взеха ли те на работа?

- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!

към хороскоп хороскоп

лъв