11.03.2024 09:25

Боят в Центъра за бежанци в София започнал след забележка заради силна музика: Директорът

Видян 4121 пъти | Коментари 0
Гласували 2 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Конфликтът в Центъра за бежанци в "Овча купел" е възникнал заради силна музика. Това каза в ефира на „Здравей, България” Милена Методиева, директор на регистрационно-приемателния център в София.


Тя добави, че спречкването се е случило между лице, което е дошло на гости при свой братовчед, и 10 момчета, настанени в центъра. Гостът направил забележка на бежанците заради силна музика и така започнало спречкването.


Тя уточни, че пропускателният режим в центровете на Държавната агенция за бежанците е отговорност на охранителната фирма, с която имат договор.


„В момента се изяснява как лицето е влязло вътре, поискали сме обяснения от служителя на смяна. Може да се допусне човешка грешка, тъй като понякога влизат по 4-5 момчета заедно. В момента пропускателният режим е от 9.00 до 19.00 часа. Посетителите се проверяват, данните им се записват”, каза още Методиева. И беше категорична, че пребиваващите в центровете имат респект от полицията, но не и от охраната.


Темата коментираха и бившият зам.-министър на вътрешните работи и експерт по сигурността Филип Гунев и председателят на Софийския форум за сигурност Йордан Божилов.


Двамата припомниха, че освен в Центъра за бежанци в петък, сбиване имаше и на бул. „Витоша” в София. В боя там участваха българи и граждани на Великобритания.


„Двата случая нямат нищо общо. Подобни неща се случват всеки ден някъде в България. „Витошка” е много централно място, всички знаем, че оттам минават страшно много и различни хора. Не бива да си затваряме очите, че в Европа има проблем с миграцията и престъпността”, поясни Гунев.


„България е туристическа държава и ако тръгне ескалация на напрежението между българи и чужденци е изключително опасно. Темата не трябва да се преекспонира, но не трябва и да се неглижира”, смята Божилов.


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Във Фейсбук:


 

- Здравейте група! Пия билката шафран, но не знам за какво помага


 

Коментар:


 

- И аз пия ракия - без да знам за какво помага...от 36 години, най-редовно без да пропускам вечер...

към хороскоп хороскоп

стрелец

Денят изисква уединение и презареждане на батериите

Денят изисква уединение и презареждане на батериите.