"Подписахме пакет от мерки. Работодателите влизат в ценообразуването", обяви след вчерашната среща с бизнеса вицепремиерът Томислав Дончев. От своя страна шефът на КРИБ Кирил Домусчиев обяви, че работодателите ще имат представители в бордовете на държавната енергетика, не само в НЕК. "Остава искането ни за оставката на председателят на КЕВР Иван Иванов. Там има много политика и много малко експертност. Не може в такъв орган, от който зависят хиляди човешки съдби, да има такива хора", обяви Домусчиев. По думите му, бизнесът ще получи съдействието на премиера и на всички министри относно въвеждането на мораториум върху всякакви нови преференциални производства и изкупуване на съответната електроенергия. “Също така се разбрахме да има наш представител към комисията в парламента, която наблюдава и следи работата на КЕВР. Остава ангажиментът ни да предоставим на главния прокурор сигналите, касаещи нередностите при подписването на договорите с т.нар. американски централи, както всички сигнали за злоупотреби във ВЕИ сектора”, съобщи още Домусчиев. Председателят на Асоциацията на индустриалния капитал в България Васил Велев пък заяви, че ще бъде съставена постоянно действаща работна група, която има за задача да следи за изпълнението на новосъздадената пътна карта за реформи в енергетиката. "Има вероятност насроченият за 30 септември работодателски протест да бъде отложен. До дни ще излезем с решение по въпроса”, информира Домусчиев.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.
Към нея бавно се приближава полицай и пита вежливо:
- Мадам, по слух ли паркирате?