Бившият посланик на САЩ в България Джеймс Уорлик напуска Държавния департамент, за да започне работа в руска фирма. Това съобщи дипломатът в профила си в Туитър.
Уорлик е съпредседател на т.нар. Минска група в посредническите преговори между Азербайджан и Армения за Нагорни Карабах, но ще подаде оставка на 31 декември, предаде Медиапул.
От следващата година той вече ще работи за една от най-големите руски юридически кантори - Егоров, Пугинский, Афанасиев и партньори.
Той ще отговаря за работата с американските и международните клиенти, развитието на стратегическите отношения и по въпросите на законодателството и държавната политика.
Джеймс Уорлик ще работи за руската фирма след повече от 30 години служба в Държавния департамент на САЩ. В България посланическият му мандат бе от началото на 2010 г. до 2012 г.
Преди да дойде у нас Уорлик е бил генерален консул на САЩ в Москва.
През 1993 г. Дмитрий Афанасиев, който преди това е работил няколко години в САЩ, се присъединява към Николай Егоров и Борис Пугински. Егоров е бил състудент на Владимир Путин в юридическия факултет на Ленинградския университет. Той оглавява офиса в Петербург, Пугински в Москва, Афанасиев открива филиал във Филаделфия, съобщава Уикипедия.
Кантората се развива интензивно. Към 2006 г. в нея работят близо 100 души с годишна печалба 24 милиона долара, отбелязва "24 часа".
Фирмата има офиси и във Вашингтон, Киев, Лондон. В класациите за Европа традиционно се нарежда сред първите юридически кантори по брой на служителите и по размера на печалбата.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Държавата предвижда 30% увеличение на ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия