Свързани новини

04.12.2012 16:13

Бг група спести 50 млн. данъци

Видян 1952 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Банда от 10 души, укривала данъци в особено големи размери, разбиха ГДБОП и ДАНС. От 2007 г. досега престъпниците са пропуснали да внесат в бюджета около 50 000 000 лева, съобщи МВР. Операцията е осъществена под наблюдението на Специализираната прокуратура. Групата използвала дружества от типа „липсващи търговци”, като част от генерирания от престъпната дейност ресурс е трансфериран в офшорни компании.

Установено било, че българските дружества нямали капацитет за осъществяваната от тях търговска дейност, както и че организаторите на групата са осъществявали внос на стоки, като са занижавали стойностите по фактурите чрез намаляване на облагаемата основа с цел неправомерно избягване на плащането на пълния размер на ДДС. В процеса на работата е изяснено, че организаторите на групата, чрез част от фирмите си, търгували с реални контрагенти, без да издават необходимите за това данъчни документи.

В хода на проведеното разследване са установени участници в схемата, които ежеседмично получавали пари в брой от порядъка на 200 000  - 250 000 лева В последствие те внасяли парите по сметки на българските дружества от типа „липсващи търговци” и нареждали сумите към чужди контрагенти.

Трима от извършителите са задържани с голямо количество парични суми в района на ж.к. „Младост 3“. 

От страна на НАП е наложен запор на сума в размер на 5 000 000 лева. Извършени са претърсвания и изземвания в 20 жилища и офиси на територията на София. В хода на проведените процесуално-следствени действия са установени и иззети суми в лева и валута на обща стойност над 280 000 лева, компютърни конфигурации, оптични носители на информация, фискални устройства и голямо количество счетоводни документи, над 50 печата на фирми, подправени печати на НАП и нотариуси, както и неистински пълномощни, с които групата  осъществявала престъпната си дейност.

Според оценките на експерти, за периода от 2007 година досега групата е нанесла щети на държавния бюджет в размер на около 50 000 000 лева. Задържани за 24 часа са общо 10 души. Част от тях са криминално проявени за документна измама.

По случая е образувано досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 321 от НК. Действията по разследването продължават.



Етикети
, ,
Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Във Фейсбук:


 

- Здравейте група! Пия билката шафран, но не знам за какво помага


 

Коментар:


 

- И аз пия ракия - без да знам за какво помага...от 36 години, най-редовно без да пропускам вечер...

към хороскоп хороскоп

близнаци