18.10.2013 15:43

Бежанците си направиха черна борса

Видян 2173 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Бежанци продават част от даренията си в арабските магазини в центъра на София. За това алармира Ангел Джамбазки от ВМРО по TV7. Според него порочната практика може да се прекрати, само ако всички помощи се организират и се събират централизирано.


Сигналът е подаден от сирийци, живеещи в центровете за бежанци. Според Джамбазки черноборсаджиите са групи хора, които се възползват от липсата на организация от страна на държавата и факта, че няма 24-часови администратори и по-строг режим в центровете.


Търговците на столичния булевард "Цар Симеон" обаче отрекоха това да се случва при тях. На фона на сигналите, расте недоволството на жителите в кварталите "Овча купел" и "Враждебна". Над 1 500 вече са събраните подписи в двата квартала, с които местните настояват бежанските центрове да бъдат закрити.


Джамбазки припомни, че мобилни лекарски кабинети към центровете във "Враждебна" и Военна рампа, нито така необходимите преводачи. Още утре се очаква лекари от "Александровска болница" да преглеждат бежанци в центъра във "Враждебна", а след това и в другите центрове.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Детето на японка и българин е странна комбинация: Много му се работи, ама го мързи да стане.

към хороскоп хороскоп

везни