Леки автомобили няма да заплащат такса за използване на магистралите у нас. Така нараченената „Тол" система, която се очаква да се въведе през 2018-а година, ще се отнася само за тежкотоварни автомобили с тегло над 3,5 тона.
Това разяснение направи в парламента министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова.
Министър Павлова обясни, че идеята е да има цялостна промяна на системата, като от една страна настоящата хартиена винетка да бъде заменена с електронна, а от друга - само ТИР-овете да заплащат "Тол" такса.
„За по-справедливо, таксата трябва да бъде на базата на изминало разстояние", коментира регионалният министър и посочи, че така е в и други страни като Австрия и Германия.
„Леките автомобили не заплащат тези такси. Те просто ще си минат на електронна винетка", отново уточни Павлова.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
-Какво прави феминистката, когато чуе хубав виц?
-Смее се под мустак…