"Отменя се задължителното носене на маски или други предпазни средства на открити обществени места
Днес, 1 май, след среща между министър-председателя и членове на правителството с Националния оперативен щаб, в рамките на която бяха дискутирани противоепидемичните мерки във връзка с разпространението на COVID-19, здравният министър Кирил Ананиев издаде заповед, с която отменя задължителното носене на маски и други предпазни средства на открити обществени места.
В заповедта се посочва „Всички лица, които се намират на открити обществени места ( в т.ч. паркове, улици, автобусни спирки) са длъжни да спазват изискването за социална дистанция и всички противоепидемични мерки, като при необходимост от контакт с други лица да носят предпазна маска или друго средство, покриващо носа и устата“, съобщиха от Министерство на здравеопазването.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Тази неадекватна вечна номенклатура е емблема на управлението на БМБ и бандата около него
Така е като никой от управляващите не работи това, за което е учил. Колко е научил друг въпрос
"Все тая, той нямаше пропуск за карантината!" (Твентин Карантино) https://www.facebook.com/orlovanatalya/videos/3302182686473253/?t=60
Помнещ отпреди цели 15 дни: На Велики Четвъртък Бойко Борисов: „За тези, които излизат от градовете без основателна причина, на тяхната съвест ще тежи, ако заразят близките си. Днес рекорд в Щатите – хиляди умрели души. Във Франция – същото. Да не започнем да отчитаме 100-200 умрели българи. Не съм пъдарин, говоря на хора. Те не са избягали от мен и карантината, ще си заразят родителите. След това като стане да използват хладилните камери не за месо, а за съхранение на трупове или площадките, на които се пързалят децата, да станат морги.“
От голямото пътуване за Великденските празници минаха точно 14 дни. То започна на 17 април и даде повод на ген. Мутафчийски да кълне като онези жени на пл. “Св. Неделя” след като им откажеш да ти гледат на ръка. Даде повод и на много хора тук да обиждат пътуващите (както преди това бълваха вулгарности по вярващите) и да се нахвърлят с болшевишка омраза към тях, само защото са усетили, че свободата е по-вкусна от шубето. “Ковид над кукувичето гнездо”. Отдавна спрях да следя ежедневните рапорти за заразени и починали, както преди това не следях ежедневните новини за катастрофи, “войната на пътя” и битовите престъпления (помните ли, че имаше и такъв тормоз преди вируса), но все щеше да се чуе, ако бе настъпил мор, както го предвиждаше Борисов, гледайки в обръснатата глава на Мутафчийски като кристалната топка на гадач (реплика на предишния му работодател, царя). Няма мор, няма и чума. Хората, които тръгнаха и пак ще тръгнат го направиха, защото не усещат заплаха. Техните инстинкти за здраве, живот и свобода не са за подценяване, както и инстинкта на Борисов за власт. Добре ще е утре в 7.30 сутринта Бойко Борисов да каже на Мутафчийски да се извини в 8 на редовния си нарцистичен сеанс и да вземе да му премести брифингите в 3.40 сабахлем, за да не го реже отведнъж. Добре е и всички с трезва глава във ФБ да простим тук истериите на наши приятели, грозните думи, заплахите и глупостите, които изписаха по този повод. Всеки дава фира, а и всички се лекуваме по малко тук. Освен, че се нараняваме. Ако поне това научим от този скромен короназнак ще сме по-подготвени за големите изпитания, на които ковид-19 май е само увертюра.
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:
- Какво значи това?
Той:
- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.
Тя:
- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!