Цените на дребно на бензина в САЩ продължават да намаляват. През последните две седмици те са паднали с около 25 цента, а сега са средно за страната 2,47 долара за 1 галон (около 65 цента за 1 литър) гориво с ниско октаново число.
Така цената на бензина в САЩ падна до най-ниското си ниво от май 2009. От май тази година, цената на галон гориво е паднала с повече от 1,25 долара, предава Днес+.
Проучване сред 2500 бензиностанции, извършено от Lundberg Survey, показват, че най-скъп бензин се продават в предградията на Ню Йорк - в Лонг Айлънд 1 галон от този вид бензин струва 2,82 долара. Най-евтиният бензин може да се намери в Тулса ( Оклахома) - 2,06 долара за галон.
Според анализатори спадът в цените на бензина в САЩ е пряко свързан с намалението на цената на петрола на световните пазари, което се случва, главно поради по-слабото търсене на "черното злато". През последните две седмици цените на петрола на борсата в Ню Йорк спаднаха с 14,2%. В петък, когато беше последният ден, в който се сключваха фючърси за доставка петрол през януари 2015, един барел се търгуваше за 57,13 долара.
Експерти смятат, че спадът на цените на бензина на дребно в САЩ през следващите седмици може да продължи поради възможността за по-нататъшно намаляване на цените на петрола.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
-Какво прави феминистката, когато чуе хубав виц?
-Смее се под мустак…