Свързани новини

28.12.2012 12:13

Бебе почина заради забавяне на линейка

Видян 2395 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Родители повикали Спешната помощ за болното си 11-месечно бебе и чакали около час линейката, съобщи bTV. Заради неадекватната и бавна реакция детето починало.В ранните часове на 21 декември родителите на Венелин забелязват, че диша тежко. Заедно с близначката му Йовка имат хрема и лека кашлица. Семейството звъни на тел. 112 в 04:00 сутринта.


„Това, което ние сме казали: Детето посинява. Бързо, пускайте буркана и елате спешно", обяснява майката Ангелина Троянова.


Според записите в Национална система 112 обаче първото обаждане на родителите е половин час по-късно - в 04:30 часа. Сигналът достига до педиатъра от Спешната помощ след още 10 минути - в 04:40 ч.


„За 10-тина минути сме пристигнали", категорична е д-р Велина Градишка от „Центъра за спешна медицинска помощ".


„Седна тука на масата и взе да си пише лекарката. Казвам й: "Госпожо, синът ми почина", твърди обаче Ангелина.


„Веднага погледнах детето и го прегледах. Направи ми впечатление, че е бледо. Нямаше пулс. Нямаше зенична реакция, нямаше сърдечна дейност, нямаше дишане. Абсолютно сигурна съм, че детето беше починало. В тетрадчицата се пише след като се установи морбидното състояние на детето", обясни лекарката.


„Имаше живот да живее това детенце. На 4 януари щеше да прави една годинка", казва бащата на момченцето - Апостол Ценов.


Очакват се резултатите от последните изследвания, но до момента аутопсията показва, че Венелин не е бил лекуван. Починал е заради тежко възпаление на дихателния тракт, което е довело до необратими усложнения. Мнението на съдебните медици е, че Венелин не би могъл да бъде спасен.


Момчето ще бъде погребано служебно чак след месец, защото родителите нямат пари и не могат да си позволят церемония.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:

- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?

Тя си поглежда гърдата и възкликва:

- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!

към хороскоп хороскоп

дева