Свързани новини

24.10.2014 17:20

Барозо до Борисов: В края на моя мандат като председател на ЕК Ви благодаря за подкрепата

Видян 1791 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

В края на моя десет годишен мандат като председател на Европейската комисия бих желал да Ви благодаря за подкрепата и приятелството в тези интензивни, но все пак успешни времена. Това заявява досегашният председател на Европейската комисия (ЕК) Жозе Мануел Дурао Барозо в благодарствен адрес до председателя на ГЕРБ Бойко Борисов.


„Когато за първи път прекрачих прага на централата на Европейската Комисия през ноември 2004 г. бях напълно наясно колко отговорна е работата, но никога не съм могъл да предвидя какво ни предстои.


През последните десет години Европейският съюз премина през едни от най-големите си предизвикателства в историята: от нуждата да се сдобие с нов договор до това да се справи със световната финансова криза, включваща кризата на държавния дълг, както и да се справи със сложността на раждащия се нов световен ред.


Въпреки това, имаме успешно запазена Европа – обединена и отворена, и именно това я прави по-силна. Държахме се един с друг и се увеличихме успешно от 15 на 28 страни-членки. Изградихме нов начин на работа след Лисабонския договор. Успяхме да направим Съюза по-добре подготвен да се справя с предизвикателствата и използвахме възможностите, които глобализацията ни предостави. Въпреки оценките и въпреки предсказанията, които чувахме от много, чрез политическа воля и лидерство ние показахме изключителна издръжливост на Европейския съюз.


Издръжливост, особено по време на най-трудните моменти, която не би могла да бъде възможна без постоянната подкрепа, които много отдадоха на европейския проект, Европейската комисия като институция и на мен, като неин председател“, се казва в благодарствения адрес от Барозо.


Досегашният председател на Европейската комисия изразява надежда, че Бойко Борисов ще отдаде на неговия наследник и добър приятел Жан-Клод Юнкер същото ниво на доверие в следващите пет години. „Надявам се да продължим да поддържаме връзка за в бъдеще“, пише в послеслов на адреса си до Борисов Жозе Мануел Дурао Барозо.




Етикети
,
Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня


"Моля, не повръщайте под масите! И там има ора..." - Надпис във врачанска кръчма