Свързани новини

22.02.2016 11:28

Бандити с калашников задигнаха 400 бона от инкасо кола на паркинг в столичен мол

Видян 1994 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

 


 Четирима въоръжени с автомати мъже извършиха грабеж на инкасо кола по сред бял ден в София. Сигналът е постъпил около 10.40 часа на тел. 112. Показният обир е станал на едно от нивата на паркинга на Дъ мол на бул. Цариградско шосе. Отмъкнати са няколко чувалчета с пари. Стойността на задигнатото по непотвърдени данни е на стойност 400 000 лв. В инкасото имало много пари, тъй като с тях трябвало да бъдат заредени няколко банки, които се намират мола. Пострадали при обира няма.  Районът бе отцепен от силите на реда.


Инкасо автомобилът е собственост на компанията ВИП Секюрити. От там твърдят, че задигнатата сумата все още се установява и обясниха, че бандитите са откраднали само една от превозваните пратки. Служителите на охранителната фирма казаха още, че престъплението е било заснето поне от 200 камери.


Според дружеството, нападателите са били въоръжени с автомати Калашников. Част от бандитите открили стрелба по колата, а другите се нахвърлили върху единия от гардовете в гръб, повалили го на земята, взели една от пратките и запрашили в неизвестна посока. Един от охранителите на фирмата също стрелял, а куршумът е пукнал гумата на автомобила на нападателите, които са отмъкнали едната пратка. 


Четиримата грабители избягали с бяла Шкода Фабия, която по-късно е открита в ж.к. Дружба. Въоръжените обирджии се издирват.


Престъплението е извършено с особена наглост поради факта, че се случва на място, което е наситено с камери. Ситуацията е особена опасна, тъй като е използвано сериозни оръжия – автомати Калашников. На всичкото отгоре въоръженият грабеж се случва на място, където са застрашени животите на много хора. Логичният въпрос е няма ли шефът на СДВР и главният секретар на МВР да си подадат оставките след десетките тежки неразкрити обири и убийства в последните 3 месеца?



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня


"Моля, не повръщайте под масите! И там има ора..." - Надпис във врачанска кръчма

към хороскоп хороскоп

рак