България е една от страните, които ще загубят над половината си население до края на века, се казва в изследване на Университета на Вашингтон в Сиатъл, САЩ. Основанието е раждаемостта у нас. Изследването е направено от 24 учени, които са ръководени от д-р Кристофър Мъри и професор Стийн Волсет и е публикувано в престижното медицинско издание LANCET.
България е минала пикът на населението си от 7,05 милиона през 2017 г. В края на века то ще бъде 2,62 милиона според единия метод или 2,28 милиона по по-точния метод.
Населението на земята ще достигне своя връх през 2064 година от 9,7 милиарда човека и след това ще започне да намалява и в края на века ще бъде 8,8 милиарда.
Тогава Индия ще бъде най-населената държава на света с 1,09 милиарда човека, като в момента там са 1,3 милиарда. След това ще бъде Нигерия (791 милиона), Китай (732 милиона), САЩ (336 милиона), Пакистан (248 милиона) и ДР Конго, бивш Заир (246 милиона).
Всичко е заради факта, че ще се падне под 2,1 деца средно на жена, като тенденцията за повече ще се запази единствено в Африка.
За България данните са доста обезпокоителни като са 0,95-1,76 средно деца според единия метод и 0,94-1,72 по по-точния, предаде 24 часа.
Снимка: financebg.com
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.
Към нея бавно се приближава полицай и пита вежливо:
- Мадам, по слух ли паркирате?
През целия ден вниманието ви ще се връща отново и