Опитвате се да направите скандал с нещо, в което няма нищо скандално, заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов пред журналисти по повод посещението на вицепремиера Атанас Зафиров в Китай.
Зафиров е там като лидер на партия, тяхната партия столетница, винаги е имала такава политика. Те бяха коалиционен партньор и на ППДБ, ако сте забравили. Аз не се меся в работата на други партии, подчерта Борисов. "Аз не знам Китай да е обявен за вражеска държава, Асен Василев работи много добре с Китай, самият той каза, че с Китай трябва да се работи".
Припомняме, че вчера председателят на ПП Василев изрази възмущение по повод посещението на вицепремиера Атанас Зафиров в Китай, а от Да, България заявиха, че ще искат оставката му.
По същата логика президентът Путин беше в САЩ с президента Тръмп, поради липса на мотиви да се шуми, се използва всеки един повод да си определят своята евроатлантическа ориентация, така отговор Борисов на въпрос, че Зафиров е застанал до диктаторите в Китай.
Борисов подчерта, че България остава част от формата "16+1", вече разширен с Гърция, и не е имало указания от Европейската комисия или европейски институции срещу подобни контакти. Като пример посочи посещението на председателя на Европейската централна банка Кристин Лагард в Пекин:
"Разликата между мен и другите политици в България е моят опит и затова не съм изпратил представители на ГЕРБ там. Като си дойде Зафиров, ще го питате него. За мен Съединените щати са били са и винаги ще бъдат най-големият наш партньор, на Европа. Аз се съобразявам с избора на американските граждани. Аз не съм ги избирал БСП, ИТН и "Ново начало" да ни подкрепят, защото са най-хубавите, най-добрите и най-приемливите за ГЕРБ, както не бях избирал и ПП и ДБ, но математиката в парламента изискваше тогава да се направи "сглобка", а сега - да се направи такова малцинство с такава подкрепа. Когато "Величие", които искат руска губерния да правят във Варна, са заедно на протест с Кирил Петков, това приемливо ли е?".
Мария Пенчева
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.
Към нея бавно се приближава полицай и пита вежливо:
- Мадам, по слух ли паркирате?
Сякаш служебните дела са поели властта над живота ви днес. Разбира се, важно е да свършите всичко и то по най-добрия възможен начин, както само вие можете, но не забравяйте и другите области на живота. А те могат да са много, много вълнуващи. Не се страхувайте да се срещнете с вътрешната си същност, това може само да ви направи по-силни и по-цялостни.