Аз не казвам, че грантовете са лошо нещо: Борисов

Свързани новини

07.02.2025 13:19

Аз не казвам, че грантовете са лошо нещо: Борисов

Видян 1064 пъти | Коментари 1
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов промени мнението си за грантовото подпомагане на медии у нас. След като вчера Борисов каза, че грантове не трябва да се получават, днес той уточни, че този тип финансиране не е лошо нещо, но проблемът е кои медии ги получават, предаде БНР.


"Аз не казвам, че грантовете са лошо нещо. Прави впечатление обаче, че тези грантове, ако си извадите справката по европейските програми, ще видите, че много медии са получавали, а по грантовете са само определен тип медии. Но когато си частна медия и защитаваш една политическа партия и получаваш дотации повече, отколкото другите политически партии, единственото, което съм казал, е, че много големи пари са влезли в тези медии", коментира той.


От "Демократична България" обвиниха лидера на ГЕРБ в "недопустима война срещу медийната свобода".


От своя страна лидерът на "ДПС - Ново начало" Делян Пеевски заяви, че ще сезира американските власти за дейността на фондация "Америка за България".


"Ние ще сезираме не само тук, а и американските власти за дейността на "Америка за България". Грантовете свършиха и ние ще го направим те да свършат. "Америка за България" е разпределяла много, много милиони на американските граждани, свързани с Иво Прокопиев, олигарси и други лица. Ръководството ѝ, за нас, извършва нарушения - по един шуробаджанашки начин, соросоиден, се разпределят парите и ние ще сезираме за това Америка", каза Пеевски.


Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 001 Бухалков 09.02.2025 08:53

    Че то човек теб може ли да те разбере кога какво казваш бе, мутро СИКаджийска,бандит от подземнишя свят и веграмотнен простак! Ти си срам и розор за България бе, чудовище!

RSS

Най-нови

Рюте оглави НАТО заради умението си да успокоява Тръмп

Рюте оглави НАТО заради умението си да успокоява Тръмп

Рюте беше избран за генерален секретар ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:

- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?

Тя си поглежда гърдата и възкликва:

- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!

към хороскоп хороскоп

рак