Свързани новини

05.09.2013 11:20

Антон Кутев: Трайното решение за конфликта в Сирия е само по мирен път

Видян 1648 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

По въпроса с конфликта в Сирия важна и ключова е  позицията на Съвета за сигурност на ООН. Ние имаме ясна позиция на Изпълнителното бюро на БСП от началото на седмицата, в която казваме, че Съветът за сигурност трябва да приеме консолидирана позиция за това какво се случва в Сирия и , че тя трябва да е меродавна в случая. Това заяви в ефира на ТВ7 народният представител от КБ и член на ИБ на БСП Антон Кутев. „ Има няколко ясни неща, които могат да се кажат от сега. Вече ясно заявихме, че трайно решение на конфликта в Сирия може да има само по мирен път, чрез политически преговори. Отправихме един апел за прекратяване на насилието от всички страни – както от страна на правителството, така и от страна на опозицията”, каза още Кутев.  Според него основното в случая  е да се прекрати насилието и хуманитарната криза. „Не може да се влиза в коалиция на „желаещите”, т.е. ако няколко страни решат да започнат война, без санкцията на ООН, без санкцията на НАТО. Това е абсолютно неприемливо за България”, допълни народният представител.  Кутев изрази мнение, че никога досега, през последните 20 години, когато е имало няколко големи конфликта в други точки на света, българското правителство не е имало толкова ясна антивоенна позиция, колкото сега.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

-Какво прави феминистката, когато чуе хубав виц?
-Смее се под мустак…