Свързани новини

15.01.2018 14:18

Колите вече няма да плащат за камионите с ТОЛ-системата

Видян 3555 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

"Основната ни цел е пътищата в страната да се строят с пари от бюджета, а не с европейско финансиране", обяви още регионалният министър. Напомняме, че от 2020 г. няма яснота какво ще се случва с кохезионните фондове на ЕС, с които до момента в голяма степен обновявахме артериите. Според Нанков и Атанасов пари от ТОЛ-а ще бъдат отделени не само за републиканските, но и за общинските пътища. Не само за магистрали и първокласна мрежа, но дори за третокласна.


 „Имаме да доизграждаме немалка част от автомагистралната ни система, планираме поне един, а след време и няколко тунела под Стара планина, проекти, които ще се реализират единствено и само по линия на приходите от тол системата. Недофинансирането на АМ Струма ще се покрие отново със средства от бюджета, по линия на тол таксите, имаме да доизграждаме и АМ Хемус и пътищата Ботевград-Видин и Русе-Велико Търново", обясни регионалният министър. "Ще изграждаме нови пътища, ще ги направим по-сигурни и безопасни."


Според него "достатъчният ресурс, с който ще разполагаме, ще е предпоставка за по-качественото му разходване и по-добрия контрол“.


„Благодаря на АПИ и страните, които участваха в процедурите. Отне две години процедурни игри и хватки, но все пак успяхме, защото всеки ден е важен, тъй като всяко забавяне коства огромен ресурс", заяви Нанков.


Той добави, че международният трафик се е увеличил значително, а превозвачите пътуват повече. Нанков е на мнение, че „златото“ на България е геополитическото ѝ разположение.


"Трябва да стане много ясно на гражданите, че ТОЛ таксата е само за тежкотоварните автомобили над 3,5 тона. За леките автомобили остават винетките, но не хартиените, които познаваме понастоящем, а електронните", обясни регионалният министър.


Той добави, че завишенията на цените за тежкотоварните моторни превозни средства ще са с около седем пъти.


 „Сега има забрана камионите да се движат в пикови часове, но вече ще имаме опция да ограничаваме движението на ТИР-овете в най-натоварените часови зони с икономически инструменти, а не с нормативни. Нека фирмите решават дали искат да платят седем пъти по-висока такса, ако искат да превозват стока в пиков час“, посочи Нанков.


Относно електронните винетки, които ще бъдат факт през 2019 г., регионалният министър обясни, че винетките ще се следят с регистрационните табели на автомобила чрез трафик камерите.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:

- Какво значи това?

Той:

- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.

Тя:

- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!

 

към хороскоп хороскоп

риби